Jednym z materiałów używanych przez nas do produkcji blatów jest konglomerat kwarcowy. Powstaje z kwarcu i drobinek granitu, które łączy się z żywicą i pigmentami. Produkuje się z niego duże płyty o grubości 2-3 cm lub bloki poddawane dalszej obróbce. To wyrób w pełni naturalny, zachowujący właściwości kamienia bazowego, w tym przypadku granitu.
Konglomerat kwarcowy – specyfikacja
Konglomerat kwarcowy to materiał o szerokim zastosowaniu. Robi się z niego nie tylko blaty kuchenne, ale i płytki podłogowe, parapety, schody, okładziny ścienne, obudowy kominków, a nawet wykłada nim fasady budynków. Uzyskuje się go w sposób sztuczny, więc można zapewnić powtarzalność wzorów i kolorów. Dostępny w niemal nieograniczonej palecie barw. Wytwarzany z płynnej, elastycznej masy podatnej na formowanie (właściwość szczególnie przydatna przy tworzeniu nietypowych aranżacji). Jego plastyczność umożliwia bezspoinowe łączenie, które ogranicza zakres prac montażowych. Pozwala ono też uzyskać doskonały efekt.
Konglomerat kwarcowy jest twardy, trwały i odporny, ale jednocześnie lekki i ciepły w dotyku. Wykazuje właściwości antybakteryjne. Dobrze znosi codzienną eksploatację, nie ulega trwałym zaplamieniom ani uszkodzeniom pod wpływem działania wysokich temperatur, kwasów czy środków chemicznych. Materiał nie chłonie wilgoci, trudno go zarysować bądź zniszczyć wskutek silnego uderzenia. Z powodu idealnie gładkiej powierzchni, do której nie przywiera brud, jest nadzwyczaj łatwy w pielęgnacji. Nie powstają na nim przebarwienia, a drobne zarysowania można usunąć podczas renowacji.